Strona główna
O nas
Obszar poszukiwań
Oferta
Szlachta Wołynia
Szlachta Podola
Szlachta Kijowszczyzny
Herbarz Wołyński
Księgi grodzkie
Księgi metrykalne
   - Gubernia Kijowska
   - Gubernia Podolska
   - Gubernia Wołyńska
Urzędnicy
Ziemianie
Ludność
Bohaterowie narodowi
Opisy miejscowości
Pomocne publikacje
Wydania krajowe
Spis rodzin zbadanych
Referencje
Podróż do gniazda rodzinnego
Regulamin
Kontakt
.
Przy naszej pomocy dotrzecie Państwo w swoich poszukiwaniach
genealogicznych do ksiąg metrykalnych wyznania rzymskokatolickiego
byłej Guberni Kijowskiej.

Parafie:

Antonówka, dekanat Zwinogródka.
Adamówka, Aleksandrówka, Andruszówka, Birki pierwsze, Birki drugie, Borowica, Bużyn,  Wereszczaki pierwsze, Wereszczaki drugie, Wojtowe, Woronowka, Wietrówka, Gałaganówka, Gruszkowa, Guszczówka, Gołowkówka, Demenki, Zamiatnica, Iwkowsy, Kałabaryk, Kitajgród, Kołontajew, Kosara, Kozarki, Krylów, Kulikówka, Lipowe, Łubeńcze, Lubomirka, Matwiejówka, Medwedówka, Mielniki, Mudrówka, Nowosielica, Osota pierwsza, Osota druga, Podorożne, Pohorylej, Południówka, Racewe, Rososzczyńce, Sosonówka, Subotów, Strzymówka, Tarassówka, Tiuński, Topiłówka, Trylisy, Truszowcy, Tarpost, Chersonka, Chudoliuwka, Cwina, Czapliszcze, Szabelniki, Janówka, Janicz, Mielniczańska huta, Tarnowka.
Berdyczów, dekanat Berdyczów.
Aleksandrówka, Nizgórce, Czechy, Krassówka, Hryszkowce, Semenówka, Skakawka, Połoweckie, Kokulna, Chmieliszcze, Bystryk, Piatyhorka, Żydowce, Radziwiłłówka, Skrehlówka, Rajgródek, Lemiesze, Buraki, Marcinówka, Andruszówka, Ozadówka, Gardyszówka, Kustyn, Dembczyn, Tatarynówka, Hołotki, Rajki.
Białacerkiew (Białocerkiew), dekanat Kijów.
Aleksandryja, Bakuły, Bykowa grobla, Biruki, Chrapacze, Czerkas, Czmirówka,  Czupyna, Jezierna, Judczyn Futor, Fursy,  Hłybiczka,  Horodyszcze, Hłuszki, Jabłonówka,  Drozdy, Fastówka, Kateryninka, matiucze, mazepińce, Michajłówka, Olszanka, ostnyiki, Pilipów, Piszczana, Piszczyki, Połohy, Połowiecka wielka, Poprawka, Potyjówka, Rutek, Ruda, Skrebesze, Sokołowka, Szumnajówka, Stadniew, Szumnajówka, Surokotiuhy, Szkuruwka, Temberszczyzna, Truczki, Uzin.
Białołówka  (Biliłówka)
, dekanat Berdyczów.
Błażejówka, Carówka, Czerniawka, Derhanówka, Floryanówka, Hołubówka, Jożwin, Józefówka, Kordyszówka, Kniażyki, Kordonówka, Karolówka, filija Mecherzyńce, Wołoskie, Mecherzyńce Dębowe, Maliszówka, Marijanówka, Niemierzyńce, Ohijówka, Pruszyńce, Pawłowka, Sietrzenówka, Sokolec, Soszańsk, Szeroka grobla, Tytusówka, Wolnopol, Zozulińce, Żurbińce.
Biełopol, (Białopol) dekanat Berdyczów.
Browki, Chałajmgródek, Czerniwka, Dzierżanówka, Gadomce, Gadomczyki, Gurowce, Jankowce, Iwankowce, Kamienie, Kasprówka, Koziatyn, Nepedowka, Panesówka, Piatyhorka, Puzyrki, Radziwiłówka, Sadki, Synhajówka, Tatarskie, Siedlisko, Werbołozy, Wernyhorodok, Zakutyńce, Żerdele.
Bohusław, dekanat Humań.
Aleksandrówka, Baszy, Biernozówka, Biewcy, Borodziany, Burty, Chochotwa, Chyrówka, Czajki, Deszki, Dmitrenki, Dybowcy, Eleuzycha, Golaki, Guli, Huta nowa, Huta stara, Jaciuki, Janówka, Ilczycha, Ilka, Isajki, Jażny, Lipowiec, Motory, Motorynówka, Mastowna, Mazurek, Medwód, Melniki, Mironówka, Mikiciany, Michajlówka, Moryńcy, Moskalenki, Karandówka, Kidynówka, Kopiewata, Kutajew, Kmoczniki, filia Kozin, filia Korsuń, Niezworoszcz, Nikołajewka,  Olchowiec,  Pszyki,  Poletwin,  Potasznia,  Pustowojty,  Rasowa,  Roskopińcy,  Rożnówka, Sawarna,  Samowarnia,  Semigóry,  Sitniki,  Stepańcy, Siniawa,  Sidorówka,  Szubówka, Szupiki,  filia Tahańcze,  Teplijewka, Tuniki,  Wnidlejewka, Wozutyńce,  Wygrajew, Buda Zieleńki. 
Borszczajów (Borszczajówka), dekanat Skwira.
Babin, Bystryk, Czepierzyńce, Kalenna, Kapustyńce, Kniaża, Koszów, Kurianiec, Nowofastów, Przeczopówka, Marmołówka, Rubczeńki, Rudeseło, Skibińce, Stefanówka, Szepijówka, Tatarynówka, Zbarazówka, Złodziejowka.
Brusiłów, dekanat Radomyśl.
Bolaczów, Carówka, Chomuciec, Chomnianka, Dombrówka, Edwardów, Gnilec, Jastrebenka, Jezierzany, Karabaczyn, Koczorów, Kołhanówka, Krakowszczyzna, Kustowce, Łazarówka, Miasteczko, Morozówka, Nehrebówka, Osowce, Pokryszów, Przewrocie, Rakowicze, Rajówka, Romanówka, Sołowijówka, Stawiszcze, Wodołyje, Wysokie, Zabiłocz, Zabiłocka huta.
Byszów, dekanat Kijów.
Buzowa, Gurowszczyzna, Hryszka, Gimówka, Lisznia, Mostyszcze, Nowosiółki, Muzycze,  Łuka,  Horbowicze,  Horenicze,  Pietruszki,  Szpitki,  Łyczanka,  Nekraszy, Sosnówka,  Sewerynówka,  Jastrzębna,  Łupska,  Koziczanka,  Paszkówka,  Werobijówka,  Kniażyce,  Leonówka,  Jabłonówka. 
Chabno, dekanat Radomyśl.
Bobryk, Fedorówka, Hrezla Chabska, Ilince, Józefin, Klewiny, Kowszytówka większa, Kowszytówka mniejsza, Kresiatycze, Martynowicze, Maksymowicze, Michalin, Miklewszczyzna, Pawłowicze mniejsze, Steczanka, Suszyca, Wereśnia, Wołoczków, Zaleszany, Zygmuntowo, Czortowiec, Hołubiejowicze, Hreżla wyższa, Mińki, Osuczna większa, Osuczna mniejsza, Radcza większa,  Radcza mniejsza,  Aleksandrówka,  Buk, Łubin,  Stanisławówka. 
Chodorków, dekanat Skwira.
Pustelniki, Jaropowce, Zarubińce, Wolica Zarubieniecka, Stepek, Karczmiska, Tarasówka, Strócawka, Byków, Zapadnia, Jeziora, Sobolówka, Karolówka, krzywe, Lipki, Skoczyska, Łozowiki, Kojłówka, Kotlarka, Markowa Wolica, Sokuleża, Werbowa, Wojtowce.
Czernobyl, dekanat Radomyśl.
Dydowszczyzna (Didowszczyzna), dekanat Skwira.
Didowszczyzna, Biłki, Fedorówka, Holaczki, Lisówka, Łycze, Łuczyn, Mocinaczka, Rakówka, Tudbówka, Tomaszówka, Jaroszówka, Przyszywalna, Wepryk, Dywin, Ulszaka Brusiłowska, Ulszka pusta, Jurówka.
Fastów, dekanat Kijów.
Kadłubica, Bertniki, Czerwona, Snihirówka, Koszczejówka, Czarnohorodka, Dorohinka, Skryhelówka, Stawki, Piwny, Potyjówka Futor, Wilica, Dmitrówka, Snitynka wielka, Snitynka mała, Trylissy, Korolówka, Ustymówka, Słoboda Futor, Palaniczyńce, Kowalówka, Suszczanka.
Horbulów, dekanat Radomyśl.
Annopol, Barszczów, Bukacze, Buki, Czajkówka, Dubowik, Dytyńce, Pilipowicze, Grabówka, Kamienny bród, Korestelówka, Korczówka, Kijanka, Lachowa, Morhówka, Modylów, Osówka, Oblitki, Polijowka, Potijowska buda, Rusanówka, Rychta rudnia, Swida, Stołpnia, Syczówka, Rudnia, Szlamarka rudnia, Słobudka, Tarczyn, Teklinówka, Widybor, Zańki, Żadki.
Humań, dekanat Humań.
Antonówka, Babany,  Butwinówka,  Bespieczna,  Biełaszki, Chrystynówka,  Czerpowody, Dobra,  Dmitruszki,  Dawidówka,  Furmanka,  Horodeckie,  Holakówka,  Hromy,  Iwańki, Jahubiec, Koczubijówka, Kołodyste, Korzowa, Korzowy kąt, Krasnostawka, Kopenkowata, Krasnopułka, Krzywiec, Kożuchowka, Kużmina,  Lewkówka,  Lubaszówka,  Leszczynówka,  Legedzyna,  Łebedynka,  Majdanieckie,  Mańkówka,  Maksymówka, Moszurów,  Nebelówka,  Nerubajka,  Olszanka,  Oradówka,  Ositna,  Oksanina, Pałanka, Pałaneczka, Połonoste, Pohoriła, Podwysokie, Popówka, Perehonówka, Posuchówka, Pieniążkowa, Prutyka, Potasz, Półkownicza, Rohowa, Rohi, Romanówka, Ropotucha, Rosochowatec, Rozszuszki, Ryzawka, Słobudka, Sinica, Szelpachówka, Swinarka,  Szukajwody,  Syczówka,  Szaryn,  Talanki,  Tabanowa,  Tymoszówka,  Tomaszówka,  Tekucza,  Teklijówka, Uchoża, Werchniaczka,  Werbowata,  Wisznopoll,  Wojtówka, Zajączkówka, Zielonków, Zielony róg. 
Ilińce, dekanat Berdyczów.
Borysówka, Budy Dziurzynieckie, Chrzanówka, Czahów, Dańkówka, Babin,  Bądury,  Biłki,  Dąbrowińce, Dziurzyńce, Jabłonowica, Jakóbówka, Jurkowce, Iwańka, Kabatnica, Kalnik, Komionohurka, Kantelina, Kopczyńce, Kopijówka, Koszłany, Kraśneńkie, Krzysztofówka, Łuhowa, Łysa góra, Neminka, Parhornówka, Pasijówka, Pawłówka, Polowe, Rajki, Sinarnia, fila Sitkowce, Skibin, Soroka, Strzyżaków, Szabelna, Szura Bondurzańska, Tałałajówka, Teodorówka, Tiahun, Ułanówka, Wasiłowka, Wiazowica, Żadnówka.
Iwanków, dekanat Radomyśl.
Blicza, Bohdany, Cerkowie, Choczowa, Domanówka, Dymarka, Dytiaki, Demontów, Teniowcze, Fruzynówka, Huta Ocytelska, Kolence, Leonówka, Lewkowicze, Mojsiejki, Medwin, Obuchowicze, Oranne, Perehowicze, Przyborsk, Rudnia Lewkowska, Rudnia Tołokuńska, Rudnia Szpilowska, Rudnia Talska, Staniszówka, Szpile, Sukacze, Suchołucze, Stracholisie, Syczówka, Stepanówka, Termachówka, Tołokun, Wachówka, Zaprudka, Zoryn, Złodziejówka, Abramówka, Błystowica, Bałanówka, Demidów, Hlibówka, Hawryłowka, Kotiużańska huta,  Abramowska huta, Jabłonka,  Jasnohorodka, Jeziora,  Kozarewicze,  Koska,  Konstantynówka,  Kotiuzanka, Krasny róg,  Litwinówka, Łubianka,  Mircza,  Nerbat,  Rudnia Hostomelska, Rakówka,  Rudnia Dymirska,  Szybenne,  Semenijówka, Halinka, Woronkówka. 
Kaniów, parafia Rzyszczów, dekanat Kijów. 
Baliki, Berezówka, Chalcza, Grzebienie, Józefówka, Juszki, Lipowy róg, Penikarcza, Stajki, Szczuczynka, Trypol,  Witaczew,  Woronówka,  Zikracze,  Berezniahy,  Bobryca,  Buczak,  Bukryn mały,  Bukryn  wielki,  Burty,  Cezarowka,  filia Czornysze,  Demoszczyzna, Dudary, Gadomskie, Hrohorówka, Hlińcza, Hruszczyńce, filia Hruszów, Janówka, Jabłonów, Jenczycha, filia Kakarynówka, Kostraniec, Kowale, Kozin, filia Kraśnopólka, Kużmińce, Kutelów, Kurytyszcze, Kuryłówka, Łazurce, Lipowy róg, Litwiniec, Masłówka, filia Medwedówka, Makiedony, filia Mikołajówka, Onacki, Oczeretna, Potok, Pruckie małe, Pruckie wielkie, filia Pszeniczki, Piszczalniki, Polapce, Piwce, filia Pije, Rżawec, filia Romaszki, Szandra, Siedliszcze, Stepańcze, Solny Futor, Studeniec, Sieniawka, Trośtianiec, Troszczyn, Tulińce, Wola, Drabów, Mosijówka, Jahotyn, Hreczaniki, Salków, Stare. 
Kijów, dekanat Kijów.

Korosteszów (Korostyszów), dekanat Radomyśl.
Berezówka, Bilkowce, Charitonówka,  Ewandorf, Glinica, Hłuboczek, Horock, Horocka rudnia, Humieniki, Jurówka, Kieczkiry, Kryczanka, Kozijówka, Kropiwna, Kuleszówka, Kosarzyszcze, Minijki, Mininy, Marijanówka, Oleszpol, Prodobówka, Piliponka, Stawki, Stawecka Słoboda, Starosielce, Stryżawka, Szachworostówka, Szczehlijówka, Tesnówka, Willa, Wilenka, Wilejski futor, Wojtaszówka, Wyrtok, Zdwyżka, Ziubruwka.     
Koszowata, dekanat Humań.
Taraszcza,  Zakutyńcy,  Łuka,  Suszkówka,  filia Popówka,  Czaplinka,  Łukijanówka,  Wełnianka,  Mała  Berezianka,  Mała  Wełnianka,  Stefiuk,  Sisz,  Sinica,  Bołkun,  Kirdany,  Lizowiczy,  Mikołajewka,  Jankoworóg,  Krutohorby,  Wielka  Wełnianka,  Wielka Berezianka,  Żydowska  grobla,  Antonówka,  Staniszowka,  Kisłówka,  Buda Koszowatska,  Buda  Krasnohorodska,  Buda Pobierezska,  Buda Poradówka,  Buda Bojarka. 
Lipowiec, dekanat Berdyczów.
Aleksandrówka (Alexandrówka), Bohdanówka, Chorosza, Feliksówka (Felixówka), Hordijówka, Julianówka, Kamionka, Ladzka Słoboda, Lutlińce, Łukaszowa, Medówka, Naradówka, Oczytków, Ormianka, Popówka, Rososze, Ksilka, Strutynka, Troszcza, Futor Mroczkowskich, Futor Kohutnickich, Futor Horodeckich, Futor Martynowskich, Futor Sadowskich, Futor Rudkowskich, Futor Szymańskich, Futor Rzeczyckiego, Futor Cerkowny, Futor Sadowskich.
Łysianka, dekanat Zwinogródka.
Machnówka, dekanat Berdyczów.
Biezymienna, Bogudzięka, Brodecko, Chazyn, Czerniczki, Frydrów, Gluchowce, Jurówka, Kumanówka, Kikiszówka, Klitynka, Markowce, Markusze, Medwedówka, Michalin, Mołodkowce, Mszaniec, Obuchówka, Osiczna, Pikowiec, Plachowa, Policzyńce, Pustocha, Rubadanka, Terechowa, Tucza, Wołczyniec, Wujna, Żeżelów, Żytyńce, Hollendry, Klonowa Słoboda, Nowa Słoboda.
Makarów, dekanat Kijów.
Andrijówka, Babińce, Borodianka stara buda, Borodianka nowa buda, Chmielna, Fassowa, Fassówka, Gawrońszczyzna, Halinka, Hołe Druznia, Jezierszczyzna, Karaszyn wielki, Karaszyn mały, Kisielówka, Kozińce, Kraśnia Słoboda, kaczały, Kołońszczyzna, Kopytów, Karolówka, Krasnohurka, Korda, Lipówka, Ludwinówka, Łozowik, Makarowska Buda, Majdnówka, Makowiszcze, Marijanówka, Michałki, Michalska rudnia, Mikulicze, Mirockie, Motyzyn, Naliwajkówka, Niżyłowicze, Nizyłowicka huta, Nowa grobla, Płachtianka, Piaskówka, Potok futor, Puza futor, Rubizówka, Jurów, Zawałówka, Zabucze, Zabujanie, Zahalec, Żuków Futor, Nebelica, Sitniaki, Żmórówka.
Malin, dekanat Radomyśl.
Malińska rudnia, Malińska hamarnia, Baranówka, Baranowska rudnia, Biały brzeg rudnia, Budyłówka, Buhłaki (Bułhaki), Worsówka, Worsowska rudnia, Łaganowska hutka, Horyń słoboda, Hołubostaw słoboda, Horodyszcze, Dermanka, Zabołot, Zadrywla rudnia, Kamionka, Kamieniecka buda, Kotówka, Korolówka rudnia, Łoziańska słoboda, Lubowicze, Mircza, Mińkówka, Nianiówka, Nianiowska buda, Omelanowska słoboda, Ostrów huta, Remianówka, Ryżnia, filia Wużnia, Antonów rudnia, Wużnia stara rudnia, Syczówka rudnia,  Stepanówka Słoboda,  Trościanica,  Chodory,  Czopowicze,  Czopowska rudnia,  Szkuraty,  Justynówka,  Huta Jałcówka,  Jałcowska rudnia,  Janówka, Janowska buda,  Janiszówska słoboda, Worobie nowe, Worobie stare, Worobiowska rudnia, Worobiowska buda, Huska słoboda, Dombrowa, Liplańska słoboda, Liplańska huta, Łumla.
Monasterzyska (Monasterzyszcze), dekanat Humań.
Kniazia, Krynica, Szabastówka, Płomieńczyk, Dąbrowka, Tarnawa, Chałajdowa, Popudnia, Wiktrówka, Uhłowata, Baczkuryn, Karalówka, Pański most, Chejłowa, Matwieicha, Iwachny, Leskowo, Szarnypol, Zarubińce, Władysławczyk, Kniażyki, Zubrycha,  Ostrożany,  Justygród,  Popówka,  Futory  Konelskie,  Medowata, Cybermanówka, Kopiowata,  Ochrymowo, Teolin. 
Moszny, dekanat Zwinogródka.
Białozyrie, Bajbuzy, Chreszczatyk, Chłystunówka, Dachnówka, Drabówka, Huta  Kumejska, Hamarnia, Hłuszki, Kumejki,    Koszmakówka, Łuka, Mliczew, Popówka, Pikary, Sofijówka, Sikirna, Starosile, Szelepuchi, Swinarka, Tubulcy, Worobijówka, Walawa, Zakrewka, Zawadówka.  
Motowidłówka, dekanat Kijów.
Wasilków, Mytuica, Wielka Sółtanówka, Mała Sółtanówka, Helenówka, Poradów, Słobudka, Kodaki, Barachty, Ksawerówka (Xawerówka), Władysławka, Marinówka, Seredyna Słoboda, Fastówek, Borowa, Pohreby, Rulików.
Nowosielica, dekanat Skwira.
Bespieczna, Dolickie, Jachny, Krasnolisy, Korzanki, Małopołowecka, Zubary, Bakażyn, Buki, Czerniawka wielka, Czerniawka mała, filia Czubince, Dunajew, Jerczyki małe, Koszłaki,  Kraśnianka,  Poczujki,  Rohożna,  Stawiszcza,  Romtnówka,  Sawarce,  Stroków, Taborów.
Oratów, dekanat Berdyczów.
Oratów, Bałabanówka, filia Łukaszówka, filia Żywotów, Antonówka, Chmielówka, Frantówka, Jakimówka, Jackowica, Juszkowce, Jastrębińce, Kalinówka, Kazimierówka, Honoratka, Łepatynka, filia Mierzwin, Nowosiółka, Oratówka, filia Osiczna, Podwysokie, Popówka, Rastówka, Rastoweczka, Rużyczna, Sabarówka, Sitkowce, Sołohołówka, Skała, Skomoroszki, Słupki, Wierzbówka, Zakrenicze, Zarudzie, Żywotówka.
Pawołocz, dekanat Skwira.
Hołubiatyn, Lisowce małe, filia Jerczyki wielkie, Zołotucha, Kamienna grobla, Dementówka, Kazimierówka, Makarówka, Angruszki, Mosijówka, Charlijówka, Chejtów, Kamionka, Lisowce wielki, Popielnia, Żydowce, Parypsy,  Krzywoszyińce, Werbówka, Syliczynówka, Capówka, Mińkowce, Sokołów brod, Trubijówka, filia Wierzchownia, Bystrówka.  
Piatyhory, dekanat Humań.
Oddajpol, Hałajki, Sofipol, Łobaczew, Plutyńce, Strzyżawka, Torczyca, Jurkówka, Stepek, Tyche, Lemieszczycha, Aleksandrówka, Żytniki, Puchaczówka, Szulaki, Horoszków, Tajnica, Żydowczyk, Denhofówka, Nenadycha.
Pohrebyszcze, dekanat Berdyczów.
Adamówka, Annówka, Berkowce, Biłaszki, Bułhaje, Bosybród, Czeremoszne, Czerniawka, Hopczyca, Janaszki, Iwańki, Krupoderyńce, Koleszów, Leszczyńce, Lewkówka, Lulińce,  Malinki,  Nakazne,  Obozówka,  Pawłówka,  Pedosy,  Popowce,  Rozkopna,  Sachny,  Smażyńce,  Sarażyńce,  Sosnówka,  Stanisłówka,  Starościńce,  Stepańki, Swityńce, Szermówka, Tałałaje, Woskodawice, Wasylkowce, Żydowa.  
Rokitna, dekanat Kijów.
Czernin, Czrnińska Buda, Krzywe,  Sałówka,  Bakomówka,  Błoszczyńce,  Czepelówka,  Sieniawa,  Sieniawska  Kamionka,  Konstantynopol,  Leszczynka,  Łubianka,  Nastaszka,  Olszanica,  Ostrów,  Prusy,  Romaszki,  Sawińcy,  Sucholisy,  Szarki,  Teleszówka,  Trockie,  Wincentówka,  Żytnogory. 
Rozważów, dekanat Radomyśl.
Żerewpol, Starowicze, Oliwa, Kropiwnia, Kuchary, Zarudzie, Chaniow, Bliszcze, Żerew, Olizarówka, Warowsk, Zmijawka, Zaleszany, Polsdarówka, Sydorowicze, Nowestawiszcze, Łukaszówka rudnia, Sydorowka rudnia, Worobijówka, huta. 
Rużyn, dekanat Skwira.
Bałamatówka, Bystrzyk, Jahniatyn, Karapczyjów, Kryłówka, Płoska, Pustocha, Wojtowce, Zarudyńce.
Samhorodek (Przyłuka at Samhorodek), dekanat Berdyczów.
Hutin, Zbaraż, Ermanówka, Oweczacze, Nowa Grobla, Psiarówka, Marianówka,  Łosiawka,  Turbów,  Cholewińce,  Warszyca,  Kurawa,  Kotiużyńce,  Czerniatyn mały,  Czerniatyn wielki,  Erazmówka, Leonardówka, Łopatyn.
Skwira, od roku 1885 dekanat Skwira.
Smiła, dekanat Zwinogródka.
Smiła, Rotmistrzówka, Burty, Żabotyn, Białozor, Kamionka, Bałakleja, Bereżniaki,  Buda,  Buzuków,  Chacki,  Chołodne,  Chudiaki,  Cesarska Słoboda,  Czubówka,  Dubijówka,  Hołowiatyn,  Hreczkówka,  Hulajgród,  Jabłonówka,  Jankówka,  Kalinowa,  Konstantynów,  Kowalicha,  Ksawerowa,  Łomowata,  Leski,  Łozanówka,  Mielnikówka,  Nosaczów,  Orłowiec,  Pleszkaczówka,  Popówka,  Prusy,  Rajgorod,  Repiaszna,  Rokity,  Ruskopolana,  Serdiukówka,  Sołopówka,  Samhorodek,  Stepanki,  Srebrzanka,  Szanżycha,  Taszlik,  Tarnówka,  Ududówka,  Werhuny,  Wiązowek,  Zalewki,  Redajłówka,  Rewówka,  Jurczycha,  Tymoszówka,  Berezówka,  Telepina,  Radywanówka,  Bałandyna,  Werbówka,  Łebedówka,  Kopijczyna,  Jarowe,  Bołtyszka,  Iwangród, Plakówka. 
Stawiszcze, dekanat Humań.
Antonówka, Bahwa, Basteczki, Besiadka, Bohatyrka,  Bozówka,  Brylówka,  Fediukówka,  Hejsycha,  Holendernia, Horodyszcze,  Janiszówka,  Jasionówka,  Jurkówka,  Karolówka, Krasiłówka, Krzywiec, Litwinówka, Lubcza, Marijka, Nahurna, Ochmatów, Olszanka, Ostramogiła, Płoska, Poprużna,   Półkowniczy  Futor,  Rozkoszna,  Rozumnica,  Rożki,  Sabadasz,  Sewerynówka,  Skibin,  Snieżki,  Sorokotiacha,  Stanisławczyk,  Stepek,  Suchyjar,  Teterówka, Torczyca, Tynówka, Wasylicha, Wojnarówka, Żurawlicha, Antonówka, Chyżna, Kąty, Kislin, Krasny kąt, Nowa grobla, Ochmatów, Pobójna, Rąbany most, Rusałówka, Woronne, Pwłówka, Wotylowka.
Tetyjów (Tetijów), dekanat Humań.
Wysokie, Teleżyńce, Czołnowica, Kluki, Dowhołówka, Michałówka, Stadnica, Dzwiniacz, Borkowce, Hołodki, Kaszperówka, Pohreby, Rosuszki, Skibińce, Zrajki, Buhajówka, Brodek, Czerepin, Czerepinka, Dąbrówka, Krewczonka, Dołoteckie.

Topory, dekanat Skwira.
Berezianka, Buchny, Czechowa, Horodek, Jezierna, Morozówka, Mołczanówka, Rohacze, Rybczyńce, Rzewucha, Samhorodek, Snieżna.
Wachnówka, dekanat Berdyczów.
Bryckie, Biała, Szenderówka, Konstantynówka, Piotrówka, Koniuszówka, Honoratka, Jasionki, Stare mosty.
Wasylów, dekanat Kijów.
Antonówka, Bendiohówka, Czerniachów, Deremcza, Hermanówka, Horohowatka, Hussaczówka, Hrehorówka, Hudymówka, Janówka,  Kaharlik,  Kazimierówka, Matiaszówka, Mirówka, Obuczów, Olszanka, Hudymów, Słoboda Hermanowska, Słoboda Kaharlicka, Siemianówka, Suszczana, Zamedówka, Hrebionki, Józefina, Jacki, Łopatyńszczyzna, Łosiatyn, Ludwikówka, Makiejówka, Olszana Barachtiańska, Pinczuki, Pawłówka, Perehonówka, Rejmontewszczyzna, Rozalijówka, Saliwanki, Stefeniana, Stanisławka, Spendówka, Tarnówka, Trostynka, Zacisze, Żydowskie stawy.
Wczorajsze, dekanat Skwira.
Brówki, Czarnorudka, Horodyszcze, Jarosławka, Jereszki, Łebedyńce, Nizgórce, Szpiczyńce, Wasylówka.
Wołodarka, dekanat Skwira.
Zawadówka, Łohwin, Michałówka, Tadejówka seu Słoboda, Parchornówka, Tarhan, Berezna, Ławryki,  Biliówka,  Worobijówka,  Rohozna,  Pietraszówka,  Hajworon Antonówki, Tokorówka, Kosówka, Horodyszcze Kosowickie, Tchorówka, Szalejówka, Kononówka, Pustowarnia, Szczerbaki, Horodyszcze Pustowarskie, Skwira, Tereszki, Słoboda seu Ludwinówka, Kazimierówka, Lichaczycha, Matwieicha, Raczki, Orzochówka.
Wyszewicze (Wyszewice), dekanat Radomyśl.
Białokrynica, Bitka, Chomówka, Krymska rudnia, Fedorówka, Komarówka, Krasnoburka, Międzyrzyczka, Michałki, Wyrwa rudnia, Wepryn, Wyszewice, Wyszewicka rudnia, Wyrwa, Racza wielka, Racza mała, Czudyn, Stasiowa Huta, Michalska rudnia wyższa, Michalska rudnia nizsza, Makalewicze, Medelówka, Borówka.
Złotopol, dekanat Zwinogródka.
Antonówka, Witeziowa, Wodziana, Gliniana Bałka, Krymki małe, Korytyna, Hołykowa, Koszarka, Jasienowatka, Kapitanówka, Bondarowa, kamienowatka, Krasnosiółka, krymki wielki, Kochanówka, Lebiedin, Lipianka, Neczejowa, Ositniaszka, Pisarówka, Pasterskie, Rejmentarówka, Bułacelowa, Bruwkowa, Mała Wiska.
Zozów, dekanat Berdyczów.
Dołżek, Ordyńce, Joannówka, Karytowata, Korzanka, Mączyn, Owsianiki, Oczeretna, pariówka, Rotmistrzówka, Sopin, Sławna, Zorówka.
Zwinogródka, dekanat Zwinogródka.

Antonówka, Berebisy, Bierzynka, Bohaczówka, Brodeckie, Budyszcze, Chlipniówka, Chołkówka, Czeczerkozówka, Gudzówka, Hanczarycha, Hreczycha, Hulajka, Husakowa, Jerki,  Jezierna,  Joampol,  Iskryna,  Jurkówka,  Kalihurka,  Kamienowatka,  Kajatanówka,  Kapustyna,  Kniaża,  Kobrynowa,  Kiryłówka,  Kisielówka,  Kołodyste,  Lisiczabałka,  Lubomirka,  Łotaszowa,  Łozowatka,  Łukuwka,  Majdanówka,  Michajłówka, Miżinówka, Moryńce,  Nemoroż,  Nowosielica,  Nowy staw,  Oknina,  Olchowiec, Onufriówka,  Palczyk,  Pawłówka,  Pawłoweczka, Pedynówka, Petrykówka, Petryki, Pieszczana, Popówka, Romanówka, Romejkówka, Rosochowatka, Ruszkuwka, Skalowatka, Sobolówka, Stebne, Stecówka, Stojkowa, Słupiczna, Szawlicha, Tarasówka, Topilna, Tereszki, Tołsta, Wesoły kąt, Wierzbowiec, Wierzbówka, Wodzianiki, Woronowka, Zaleskie, Zieleżniaczka, Zielona, Dąbrowa, Żurawka, Białe młyny, Hordaszówka, Hłyboczek, Łaszczowa, Krzywe kolano, Sokołowa, Sokołówka, Korsunka, Szczęsnopol.

Gubernia Kijowska łączyła 6 dekanatów:
Berdyczów, Humań, Kijów, Radomyśl, Skwira, Zwinogródka.

Kościołów – 54, parafian 143 918 stan na rok 1911.

 

s