GUBERNIA PODOLSKA

GUBERNIA PODOLSKA

Była terytorialno-administracyjną jednostką Prawobrzeżnej Ukrainy. Powstała w roku 1797. Razem z Guberniami Kijowską i Wołyńską tworzyła Kijowskie Generał-Gubernatorstwo (tzw. Południowo-Zachodni Kraj ). Centralnym miastem Guberni był Kamieniec-Podolski. Gubernię Podolską tworzyło 12 powiatów: baltskij, bracławski, gaisyński, jampolski, kamieniecki, lewiczewski, lityński, mohylowski, olgopolski, proskurowski, uszycki, winnicki, machnowski do roku 1846.

Mapa Guberni Podolskiej

podolska

Gubernia Podolska łączyła 10 dekanatów:
Bałta, Bracław, Jampol, Kamieniec, Latyczów, Lityń, Mohylów, Płoskirów, Uszyca, Winnica.

Kościołów – 98, parafian 311 526.

Parafie:

Bałta, dekanat Bałta.
Aleksandrówka, Mirany, Bendzany, Sinna, Berezowka, Fernatia, Kierniczki, Szlachowa, Rakutowa, Niemirowskie, Stanisławowka, Kozackie, Leśniczowka, Perejma, Eftadija, Sarazyneczka, Korytna, Paczat, kajetanowka, Honorata, Borszczyny, Koszy, Poznańka, Jasinowka, księdzowka, Borsuki, Holma.
Bar, dekanat Mohylów.
Okładne, Adamówka, Tereszki, Seferówka, Bucnie, Kiejnowka, Hołobuwka, Kuzmińce, martynowka, Mytki, Wojnaszowka, Placyna, Palijówka, Łodzówka, Sumeńki, Hawryszowka, Rejentówka, Barszcze, Iwanowce, Hryszki, Radziejowce, Wasiutyńce, Łuka-Barska, Komarowce, Słoboda-Komarowiecka, Szpyrki, Jastrzembice, Szersznie, Kotowa, Jołtuchy, Harmaki, Wołkowińce cum capella, Hałuzińce, Szelcechowka.
Bracław, dekanat Bracław.
Czerniszówka, Pawlikówka, Futory-bracławskie, Wołczek, Parchiłówka, Dołżek, Czukow, Buhaków, Horodnica, Swięcica, Samczyńce, Salińce, Maryanówka, Ziańkowce, Anczypałówka, Szczurowce, Macocha, Gliniszcze, Skrycko, Szura, Manastyrsko, perepelicze, Grabowiec, Sorokoby, Ksiądzuwka, Jastrzembińce, Wyszkowce, Patańka, Wygnańka, Zaburze, Michałówka, Hryneńki, Semeńki, Huta-Rajgrodzka, Kropiwna-wyższa, Łojowse, Aleksandrówka, Kropiwnia-nizsza cum capella, Sokulec-Kuzmiński, Mielnikowce, Słobudka-Rajgrodska.
Brahiłów, dekanat Winnica.
Budki, Majdan-Budecki, Demidowka, Machnowka, Nowosielica, Lelaki, Lesiańka, Ludawka, Pułtowce, Potok, Siomaki, Sidawa, Szeroka-grobla, Tartak, Zmierynka-wielka, Zmierynka-mała, Żukowce, Podczapińce, Majdan-Podczapinecki.
Chmielnik, dekanat Lityń.
Berezna, Białykenkaw, Filiopol, Szeroka-grobla, Hołodki, Huta-Nowa, Huta-Stara, Kużuchow, Kuszelowka, Kusikowce, Kuryłowka, Klityszcze, Krutniów, Lelotka, Markusze, Metyńce, Mikołajowka, Majdan-Kuryłowiecki,  Majdan-Bubka,  Mytnik-Wielki,  Mytnik-Mały,  Osolińka, Sandraki, Serbinowka, Sokołowa, Sołomirka, Tomaszpol, Trybuchi, Uhły, Wierzbowka, Zozulińce.
Czarny Ostrów (Czarnoostrów), dekanat Płoskirów.
Antonowka, Boczulińce,  Bahłaje,  Bubnówka,  Bokijowka,  Chomińce,  Czobany,  Czerepowa, Daniuki,  Dzielińcze,  Hreczowica,  Juchimowce,  Jurydyka-Kościelna,  Kociurzyńce,  Katerynówka,  Krzaczki,  Łapkowce,  Martenowka,  Medwedowka,  Miłaszowce,  Ostaszki,  Pedosy,  Rydkoduby,  Serhijówka,  Wodyczki,  Wajtowce,  Zacharowce.
Czeczelnik, dekanat Bałta.
Czeczelnik, Horodyszcze, Berszada, Demowka, Werbka-Czeczelnicka, Korzeniowka, Popowa-gorbla, Stratijowka, Lubomirka, Jozefka, Beryzki-Kazinne, Wołowa, Gołdaszowka, Wołczek, Jakobowka, Rembowka, Rohuszka, Berszadzka, Biały-Kamień, Berłowka, Wojtowka, Szumiłow, Berezka-Berszadzka, Sałomejowka, Sałhuton, Łuhowata, Uście, Kirijowka-wielka, Kirijowka-mała, Owsijowka, Olszanka, Kidrasowka, Lubaszowka, Leśnicze, Jałaniec, Potasznia, Mańkowka, Krzywieckie, Michałowka.
Czercze, dekanat Kamieniec.
Nihin, Werbka, Kisielowka, Dembinka, Dumanów, Kormilcze, Draganówka, Poczapińce, Kuhajowce, Chropotowa, Biała, Stefanowka, Załucze.
Czerniejowce, dekanat Jampol.
Berezowka, Borowka, Bukatynka, Kossy, Łużek, Mojowka, Mierzwińce, Pielenowka, Saińka, Sokoł, Skałopol, Widła, Wołodyowce, Ludwikowka, Serby, Szenderowka.
Derażnia, dekanat Latyczów.
Derażnia, Bucniowa, Bohdanowce, Czereszenka, Hatna-Derażnia, Huta-Stara, Huta-nowa, Jabłonowka, Kalna-Deraznia, Kopaczowka, Kryniczne, Karyczyńce-Pilipowskie, karyczyńce-Rymowe, Karyczyńce-Wołoskie, Majdan-Hatniański, Majadan-Nowy, Niżne, Rozsochi, Słobudka-Kalniańska, Szyińce, Szarki, Szpieczyńce, Zharek.
Dunajowce, dekanat Uszyca.
Hołoszubińce, Demiankowce, Antonówka, Czańków, Gorczyczna, Słobudka-Gotczyczańska, Hanówka, Iwańkowce, Mohylowka, Muszkatyńce, Ostoja, Panasowka, Popielówka, Rachnowka, Słoboda-Rachnowiecka, Sieczyńce, Wincentowka, Worobijowka, Zamłynowka, Zastawie, Stanisławawka, Trakt-Rachnowiecki.
Dzygówka, dekanat Jampol.
Dzygówka, Rusawka, Felicjanówka, Jałaniec, Ratusz, Pisatzówka, Klembówka, Sciana, Trościaniec, Wiatrówka, Kaczkówka, Podlesówka, Babczyńce, Busza, Słoboda-Buszańska, Mironówka.
Felsztyn (Fulsztyn), dekanat Płoskirów.
Nemeczyńce, Fulsztyńska-Jurydyka, Klimkowce, Wolica, Kudryńce, Bozulińce, Wołkowce-wyższe, Wołkowce-niższe, Rososze, Andrzejkowce, Rajkowce, Werchowce, Wychwatyńce, Moskalówka, Korytna, Naftułówka, Nowy-Świat, Bosowka, Trościaniec, Matwijkowce, Chmielówka, Warowce, Oleszkowce, Żuczkowce, Muczulińce, Pawlikowce, Gieletyńce, Wyswarowka, Dobrohorszcze.
Granów, dekanat Bracław.
Granów, Kiblicz, Ziatkowce, Iwangrod, Rosochowata, Grodek, Narajowka, Lewuchi, Semierzyczka, Rachny, Huńcza, Korytna, Cwilichowka, Markowka, Stepanowka, Hrużka, Mytków, Borsuki, Komarowka, Janow, Skarzynowka, Krasnopołka, Topolowka, Meliszkow, Ihnatowka, Tymar, Moczułka-wielka, Moczułka-mała, Sebastianowka, Słobodyska, Michałowka, Kuszczyńce, Czeczelowka.
Gródek, dekanat Kamieniec.
Gródek, Rupin, Kużmin, Xiężą-Słobudka, Ludwipol, Łysowody, Nowy-Porzycz, Czarnywody, jaromirka, Serwatynce, Skipcze, Werbyczna, Papernia, Krzemienna, Berdychowce, Oleksiniec-Podleśny, Stary-Porzycz, Oleksieniec-Polny, Żyszczynce, Nowosiołka.
Hołowaniewskie, dekanat Bałta.
Naliwajka, Międrzyrzyczka, Wołczabałka, Trojanka, Emitowka, Żurawlinka, Płoska, Rohotowska, Buznikowata, Berezowa-bałka, Czausowa, Garlinka, Nowosiółka, Puszkowa, Roskoszna, Sworniewata, Lipoweńkie, Kapitanka, Dołha-Prystań, Stanisławczyk, Owsianik, Ludwika, Dorozynka, Kuca-bałka, Laszczuwka, Suchy-Taszlik, Katerynka, Kaziemirówka, Orłowa, Witoldów-Bród, Poronowka, Szczepiłówka, krasnopol, Werbowa, semiduby, Kruteńkie, Aleksandrówka, Olchowata, Kamienna-Kiernica, Seńki, Klinowa, Hrużka, Trojany, Józefowka, Hruszka, Roznoszyńcy, Krasnohórka, Rozdół, Mołdawka, Łozowata, Luszniowata, Łupułowa, Daniłowa-bałka, Nowosielica, Szamrajowka, Kamienny-bród, Taużna, Sabatynowka, Stanisławowka, Czemyrpol, Deflinówka, Mołdawka.
Jałtyszków, dekanat Mohylów.
Jałtuszków, Jałtuszkowska-Słoboda, Jałtuszków-podleśny, Brygidówka, Biliczyn, Czemerysy-Wołoskie, Pilipy-Czemeryskie, Michałowce, Chodaki, Słoboda-Chodacka, Puternawa, Koziarówka, Filanówka, Kurniki, Ulowska-Słoboda.
Jampol, dekanat Jampol.
Jampol, Cekanówka, Jaruga, Kosnica, Jankułów, Wolfangowka, Dobrzanka, Porohy, Dzygow-brod, Nieczajowka, Halzbijowka, Biała, Petraszeowka, Doroszowka, Iwonowka, Sobotowka, Michałowka, Flemenda.
Janów, dekanat Winnica.
Janów, kalinówka, Bodawka, Zaliwańszczyzna, czerepaszyńce, Kordelowka, Hulowce, Pisarzówka, Salnik, Pawłowka, Huszczyńce, Kamieńhórka, Słobódka, Bajkuwka, Pińkowka, Jackowce.
Jarmolince, dekanat Płoskirów.
Jarmolińce, Nowa-Wieś, Tomaszowka-wyższa, Tomaszowka-niższa, Sokołowka, Słobudka-Kadyjowiecka, Kadyjowka, Wołudryńce, Sutkowce.
Jaryszów, dekanat Mohylów.
Jaryszów, Illaszowce, Iraklowka, Chońkowce, Jurkowce, Ladawa, Kozłow, Kukawka, Lipczany, Nagorzany, Niszowce, Olczydajow, Pohoriła, Rowna, Jaryszowka-Słoboda, Żerebyłowka, Żwań, Gordijówka.
Kamieniec Podolski, dekanat Kamieniec.
Ruskie-Folwarki, Karwasary, Cybuluwka, Draczkówka, Janczyńce, Kubaczówka, Łąki, Nagórzany, Paniowce-wyższe, Paniowce-niższe, Pudłowce, Tarasówka, Tatarzyska, Ziobrówka. Polskie-Folwarki, Dłużek, Żabińce, Surża. Humińce, Beznoskowce, Kołubajowce, Boryszkowce, Helenówka, Kulczyjowiecka-Muksza, Rożałowiecka-Muksza, Boryszkowiecka-Muksza, Kołubajowiecka-Muksza, Kamieniecka-Muksza, Olchowiec-Futor.
Kitajgród, dekanat Uszyca.
Wychwatniowce, Derewiany, Patryńce, Kołodyjowka, Bodaczówka, Kozodawińce, Teremce, Bakota, Rohożna, Subocz, Kołaczkowce, Pohoryła, Jar-Derewiański, Wilamówka, Demszyn, Kniażpol, Kalinie, Kulczyjowce, Muksza-wielka, Bahowica, Wróblowce, Furmanówka, Słoboda-Bachowiecka, Maryanówka, Jaruga, Łąka, Surzyńce.
Kodyma, dekanat Bałta.
Serby, Budeje, Smolanka, Słobodzieje, Petrówka, Tymków, Bursztyny, Szerszeńce, Płot, Łabuszna, Pisarzówka, Hrabowa, Łuh, Besztańków, Kozłuwka, Honorówka, Rybki, Czermomin, Perizna, Budnicka, Brytawka, Iwaszkowa.
Kopajgród, dekanat Mohylów.
Romańki, Halczyńce, Popowce, Kosarzyńce, Grabowce, Matwijków, Szypińki, Wołodiowce, Berlińce-Lasowe, Grabowka, Obuchów, Chrzanówka, Stepańki, Słoboda-Matwijkowiecka.
Kopijów, dekanat Bracław.
Bortniki, Kopijówka, Kobylówka, Pietraszówka, Salnica, Słobodka, Szura, Torków, Samhorodek, Wojciechówka, Wojtówka, Wapniarki, Zabokrzycz, Żurawlówka.
Krasne, dekanat Jampol.
Huta-Kraśniańska, Kraśnianka, Iwańkowce, Czeremoszne, Pirohow, Rachny-Polowe, Ujarzyńce, Buszynka, Sledzi, Rachny-Lasowe, Hryszowce, Łopatyńce, Zwedenowka, Strzelniki, Stroińce, Kobyłeckie, Szczucyńce, Jaroszynka, Lewkowce, Majdan, Huta-Szpikowka, Stojany, Ułyha, Ułyżka, Rohużna, Żachnowka, Iwonowce, Czernecze.
Krzywe Jezioro (Krzywejezioro), dekanat Bałta.
Łukaszówka, Berizki, Bohaczowka, Mikołajowka, Futor Klimowicza, Kamienna bałka, Czaunowa, Tokarowka, Onyskowa, Meczetna mniejsza, Kurzęce łozy, Tryduby, Soroczynka, Buryłowa, Stanisławczyk, Bobryk mały, Janiszowka, Bobryk większy, Gwozdawka, Kreczynowa, Michalczukowa, Mazurowa, Giedzyłowa, Hleboczek, Polanieckie, Strytyńka, Niedełkowa, Hetmanowka, Kapuścianka, Baksza, Jozefowka, Pużajkow, Lachowa, Osieżki, Końceba, Olszanka, Ostrowka, Krasneńkie, Adamowka, Ternowata, Sekretarka, Jozefpol, Czabarowa, Sewerynowka, Połoneckie, Beniowka, Tomaszowka, Ludwikówka, Meczetna wielka, Krymka, Piszczany, Dubinowa, Niemirowka, Oczeretna, Bajbuzowka, Kosowka, Kazawczyn, Gierbina, Kaminowała, Bondurowa.
Kumanowcy, dekanat Lityń.
Krupin, Spiczyńce, Terespol, Jabłonowka, Cymbałowka, Biszowa, Berezowka, Marianowka, Skarzyńce, Torczyn, Sańki, Sewerynowka, Kuczanowka, Wojtowce, Czudynowce, Sułkuwka.
Kumanów, dekanat Płoskirów.
Dachnowka, Widawa, Broniowka, Sarnow, Niemierzyńce, Ostapkowce, Kużmin, Szyszkowce, Kalityńce, Żurawlińce, Weselec, Rudka, Cheptyńce, Lepiboki, Jurydyka Kumanowska.
Kuna, dekanat Bracław.
Maryanowka, Żerdynowka, Krutohorb, Dmytreńki, Bobnowka, Bassałyczek, Jarmolińce, Nosowce, Metlińce, Szura Metliniecka, Kossanowa, Kuńka, Kiślak, Futory Hajsyńskie.
Kutkowce, dekanat Kamieniec.
Iwachnowce, Demkowce, Swierzkowce, Teremkowce, Kużminczyk, Holeniszczew, Usie, Dombrowka, Zakupno, Olchowiec.
Latyczów, dekanat Latyczów.
Zawołk, Zalatyczówka, Susłowce, Czapla, Bieleckie, Iwonińce, Markowce, Kopytyńce, Horbaszów, Szczodrowa, Kozaczki, Rudnia, Tarłówka, Stara Huta, Bochny, Nowa Huta, Makohonówka, Holeniszczów, Majdan Holeniszczowski, Wójtowce, Warynka, Łżzny, Sachny, Majdan Sachniański.
Lityń (Litiń), dekanat Lityń.
Sosny, Woniaczyn, Kułyha, Majdan Hruzki, Bruslinow, Nowosielica Litińska, Majdan Hołoskowicki, Balin, Gorzelnia Litińska, Huta Litińska, Horbowce, Łysohorka, Majdan Stasiów, Litynka, Iwcza, Iskrzynia, Borków, Majdan Borkowiecki, Bahrynowce, Daszkowce, Kalinowka, Majdan Lityński, Łukaszowka, Majdan Łysohorski, Mikulińce, Rożek Mikuliniecki, Nowosielica Załuzna, Słobódka Daszkowiecka, Ksawerówka.
Ładyżyn, dekanat Bracław.
Mańkowka, Stepaszki, Charpaczka, Futory Ładyżyńskie, Szymanowka, Antonowka, Orłowka, Brudek, Metenowka, Petraszowka, Hłuboczek Michałowka, Poborka, Nudnik, Czetwertynowka, Ulanica, Łukszowka, Pałańka, Białousowka, Bogdanowka, Huta, Wasilowka.
Łuczyniec, dekanat Mohylów.
Goraj, Juzina, Łuczyńczyk, Płoska, Suhaki, Młynowkie, Strusowa, Nimircze, Winoz, Popeluchy, Olczydajow.
Mańkowce, dekanat Lityń.
Malczowce, Hołodki, Hodulce, Antonowka, Popowka, Takarowka, Czerniatyn, Stepanki, Plebany, Kudiowce.
Meżyrów, dekanat Lityń.
Rów, Martinowka, Płazowka, Bilikowce, Sewerinowka, Serbinowce, Słobodka Meżyrowska, Korostowce, Kurytowce, Hołowczyńce, Majdan Hołowczyński, Petranie, Czernelowce, Huta Czernielowska, Winikowce, Makarow, Dubowa, Rażepy, Łopatyńce, Owsianiki, Kłopotowce, Słobodka Noskowiecka.
Miastkówka, dekanat Bałta.
Marianowka, Haraczkowka, Żydowka, Stawki, Bałhan, Dżugastra, Werbka Wołoska, Olszanka, Trybusowka, Gruszka, Petrunowka, Hołubcze, Zielinianka, Kajetanowka, Nowosiołka, Kokuły, Chrystyszcze, Kośnica, Adriaszowka, Kistroszy, Netrebowka, Tachtalia.
Michałkowce, dekanat Płoskirów.
Każmirek, Bałamutówka, Słobudka Michałkowiecka, Jankowce, Monastyrek, Świnna, Kołybanie, Łuka, Iwaszkowce.
Michałpol, dekanat Latyczów.
Zaińce, Faszczyjówka, Widoczna, Mykytyńce, Karolówka, Janówka.
Międzybóż (Miendzybóż), dekanat Latyczów.
Trybuchowce, Stawnica, Hołowczyńce, Łysohórka, Hołosków, Masijowce, Pyrohowce, Bachmatowce, Głowaczówka, Tereszowce, Jarosławka, Redwińce, Dłużek, Mytkowce, Mołomolińce, Wołosowce, Parchomowce, Pańkowce, Łysanowce, Zapadyńce, Rusanowce, Ihnatowce, Hreczyńcze, Bułhaje, Pilawka, Karpowce.
Mikołajów (Nikołajów), dekanat Płoskirów.
Nikołajowska Jurydyka, Kopaczówka, Hladki, Pachutyńce, Hawczyńce, Hryniowce Polowe, Maniłówka, Wezdeńki, Orlińce, Czerepówka, Chodkowce, Zarudzie, Paszkowce, Klimaszówka, Kalinówka.
Mińkowce, dekanat Uszyca.
Belmont, Wesoła, Marchocice, Siworogi, Tymkow, Pobujna, Pobujanka, Antonówka, Katerynówka, Horodyszcze, Otroków, Kapuściany, Głęboczek, Kużelowa, Kużelowka, Scibory, Lastenia, Przytulia, Kruszkowce, Myślibory, Salony, Zagłośna, Zarzecze.
Mohylów (Mochilów), dekanat Mohylów.
Rotmistrzówka, Hrehorówka, Wołochy, Pilipy, Szliszkowce, Sadkowce, Bronica, Krzysztofówka, Nimia, Serbria, Karpówka, Słoboda, Sadki, Gruszka, Bandeszowka.
Mołczany, dekanat Jampol.
Andrejowka, Huta Mołczańska, Łuka Mołczańska, Kopysterzyn, Pasynki, Telelińce, Kocmasow, Działow, Aleksiejowka.
Morachwa (Murachwa Murafa), dekanat Jampol.
Adamowka, Sapieżanka, Popielowka, Golenczyńce, Ksiądzowka, Derebczyn, Derebczynka, Joachimowka, Dłużek, Semenowka, Michałowka, Tarasowka, Fedorowka, Wozniowce, Pieńkowa, Paciorowa.
Mukarów (Mukarów Podleśny) dekanat Uszyca.
Mukarów Podleśny, Barbarówka, Sprysowka, Jarowa Słoboda, Wichrówka, Mukarów polny, Tatarzyska, Mycowce, Maliowce, Słoboda Maliowiecka, Ruda Gorczyńska, Siniakowce, Majdan Morozowski, Huta Morozowska.
Niemirów, dekanat Bracław.
Berezowka, Berezowka Muchowiecka, Bobłów, Bondarówka, Bondury, Buszyńka Muchowiecka, Chwastowce, Czepelowka, Czekałapowka, Dańkowka, Dubowczyk, Ferdynandowka, Gwozdow, Heryńki, Hołoweńki, Huńka, Jary, Jazwińki, Jezioro, Josypeńki, Kanawa, Karolina, Kniaże, Korowajna, Kowalowka, Krzykowce, Łuka, Mazurowka, Masłowka, Monastyrek, Maryanowka, Medweża, Muchowce, Nikiporowce, Ostapkowce, Piasoczyn, Potok, Raczki, Ruban, Siedliszcze, Siepaczki, Sokulec, Sołowińce, Sorokotiażyńce, Spodachy, Strzelczyńce, Suprunowka, Szczęśliwa, Szołudki, Sażki, Węglarka, Wielki Las, Worobijowka, Wojtowce, Zarudyńce, Ometyńce, Ostołopow.
Nowa  Uszyca, dekanat Uszyca.
Nowa Uszyca.
Nowosiółka, dekanat Latyczów.
Krasnosiołka, Korżowce, Janczyńce, Ziańkowce, Jaśkowce, Futory jaśkowieckie, Litki, Manikowce.
Nowy Konstantynów, dekanat Lityń.
Berezówka, Djakowce, Dumeńki, Janowce, Łysohorka, Medwedówka, Łuka, Netrebówka, Pedosy, Pohiriła, Rosochowata, Tesy, Zenowińce, Werbka, majdan Webecki, Popowce, Juczeńki, Różny, Swiczna, Kudynka.
Obodówka, dekanat Bałta.
Tatarowka, Cybalowka, Trościańczyk, Gordijowka, Piątkowka, Żabokrzyczka, Kataszyn, Bondarowka, Bałanowka, Torkanowka, Pawłowka, Demidowka, Sumowka, Kruszynowka, Tarnawka, Popieluchy, Sokołowka, Czobotarka, Lewkow, Krzykliwiec Nowy, Krzykliwiec Stary, Illowe pole, Cybulowka Humańska, Stratijowka mniejsza, Budy, Kunicze, Kitajgrod, Sawińce, Kozice, Kapuściany, Dańkowka, Aleksandrowka, Litkarka, Stratijowka większa.
Orynin, dekanat Kamieniec.
Rzypińce, Teklówka, Radiejowka, Fridrowce, Krasnostawce, Kuczubijow, Żerczie, Burty, Huków, Pietniczany, Marianówka, Przewrocie.
Ostrożek, dekanat Winnica.
Ostrożek wielki, Wiszenka, Ostrożek mały, Czeczelówka, Krzyżanówka, Łuzna, Kropiwna, Pohoriła, Kliteńka.
Ozarzyńce, dekanat Mohylów.
Barszczowce, Wendyczany, Krzyczanowka, Śledzie, Koniowa, Sadowa, Wojewodczyńce, Skazińce, Izraelowka, Serebryniec, Kostulina, Kołubajowka.
Pików, dekanat Winnica.
Antinopol, Szepijówka, Żyhałówka, Popówka, Uładówka, Słobudka Janopol, Słobudka Pikowska, Futory Krzywoszynieckie, Krzywoszyńce, Rogińce, Kostowce, Kutyszczyki, Kutyszcze, Liemieszówka, Glińska, Holaki, Chomutyńce, Zofijówka, Napadówka, Mączyńce, Niemierzyńce, Rajki, Lulińce, Kołubabińce, Żurawna.
Płoskirów, dekanat Płoskirów.
Hreczana, Szaraweczka, Maćkowce, Malinicze, Rużyczna, Rużyczanka, Karpowce, Szumowce, Tyranowka, Arkadyjowka, Chodakowce, Peczyska, Skarzyńce, Hryniowce, Iwankowce, Oleszyn, Leczniów, Zarzecze, Kopestyn, Knyszkowce, Dawidkowce, Huszczyńce.
Raszków, dekanat Bałta.
Stroińce, Studenna, Zahnitków, Chrustowa, Aleksiejowka, Wodeturkut, Juridika, Biłocz, Kajetanowka, Kużmin, Oknica, Podejma, Podejmica.
Rybnica, dekanat Bałta.
Erzew, Woronków, Kiełbasna, Nestoita, Kulna, Czorna, Topata, Mokra, Wychwatyńce, Popeńki, Zuzulany, Butuszany, Żura, Michalówka, Harmackie, Cybulówka, Jahorlik, Dojbany, Dubowa, Kietrosy, Krasneńkie, Adamówka, Arada, Mołokisz, Ciechanówka, Guderym, Saraceja, Alterówka, Dihory, Domnica.
Satanów, dekanat Płoskirów.
Satanówka, Turczyńce, Radkowica, Borszczowka, Zwierzchowce, Bębnówka, Kurówka, Żaglowka, Martyńkowce, Iwankowce, Księżuwka, Wajtowina, Spasówka, Bohosłówka, Kręciłow, Horbanówka, Pokrówka, Jurzyńce, Aleksandrówka.
Skazińce, dekanat Płoskirów.
Frampol, Skazińce, Sawice, Sokołówka, Bałakir, Mądrygłowy, Kujawy, Oleksyniecka, Tomaszówka.
Smotrycz, dekanat Kamieniec.
Wiszniowczyk, Słobudka Skipecka, Hrycków, Rutka, Kryniczany, Rzepiniec, Stara Huta, Cykowa, Karyczkowce, Smotryczówka, Antonowka, Huta Nowa, Słodudka Smotrycka, Marianowka, Czarna, Bereżanka, Jurkowce, Jampolczyk, Zawadówka.
Snitków, dekanat Mohylów.
Kotiużany, Tatarzyska, Bielany, Kuraszowce, Posuchow, Krzywochirzyńce, Doliniany, Michałowce, Sopuwka, Przemoszczanica, Marianowka, Burek, Berlińce Polowe, Dereszowa, Perikoryńce, Popowa.
Sokulec, dekanat Uszyca.
Buczaj, Zarórzany, Kosikowce, Szeleściany, Borsukowce, Popówka, Piesiec, Pilipy Chreptijowskie, Chreptijów, Dzurkowka, Szebetyńce, Kuryłowce Zielone, Wachniowce, Hubarów, Rońguszow, Czabanówka, Chutor, Jar Kosikowiecki.
Sołobkowce, dekanat Uszyca.
Tarasowka, Strychowce, Proskirowka, Pokutyńce, Komaczowka, Łoszkowce, Teodorowka, Głuszkowce, Malinowka.
Stara Sieniawa, dekanat Lityń.
Adampol, Babin, Czechi, Czeszki, Daszkowce, Desiorowka, Hreczana, Ilatka, Ilaszowka, Juridyka, Juwki, Iwankowce, Misiurowka, Paplińce, Nowa Sieniawa, Siomaki, Szczerbanie, Telczyńce, Zofipol.
Stara Uszyca, dekanat Uszyca.
Łojowce, Perzówka, Leśkowce, Gruszka, Gorajówka, Durniakowce, Koniłówka, Krzywczany, Ruńkuszow, Rakołupce, Jar Leśkowiecki.
Struga, dekanat Uszyca.
Struga wielka, Strużka mała, Bałabanówka, Stawczany, Kucza, Słobodka Kucka, Iwaszkowce, Filanówka.
Strzyżawka, dekanat Winnica.
Futory Miedziakowskie, Słoboda Miedziakowska, Suprunow, Majdan Suprunowiecki, Pereurki, Ławrówka, Słoboda Dębowa, Słoboda Olchowa, Medwedka, Kołomijówka, Michalówka, Stadnica, Słoboda Stadnicka, Kruszlińce małe, Kruszlińce wielkie, Kochanówka, Kozińce, Pińkówka, Kobylna, Kossakówka, Przyborówka, Siwakowce, Sobolówka, Lisiejówka, Sosenka.
Supruńkowce, dekanat Uszyca.
Supruńkowce, Szydłówka, Ksawerówka, Teklówka.
Szarawka, dekanat Płoskirów.
Bednarówka, Burbuchi, Werbka, Pasieczna, Wychyłówka, Wasilkowce, Kołochwasty, Antonowce, Wilcza, Tatarzyńce, Lewkowce, Żylińcy, Bujwołowcy, Lechnówka, Skarzyńce, Perechonka,
Szarogród (Szarygród, Szarogródka, Szargorod), dekanat Mohylów.
Masłowka, Bohaczowka, Barabejowka, Kiełbasna, Hebalowka, Słoboda, Szostakowka, Roskosz, Kozłowka, Nasikówka, Chomeńki,  Teklowka,  Budne, Millerówka, Perepelczyńce, Plebanówka, Dołhowce, Iwaszkowce, Konatkowce, Łozowa, Bielany, Tropowa, Derewianki, Koropownia, Politańki, Pisarzówka, Sadkowce, Pohutyna.
Tarnoruda, dekanat Płoskirów.
Jurydyka Tarnorudecka, Kaniowka, Postołówka, Zajonczki, Lipowka, Hreczana, Sołomna, Serbinów, Rypna.
Ternówka, dekanat Bracław.
Moszczenna, Mohilna, Salkowa, Zawale, Periampol, Taszlik Suchy, Strunkow, Stawki, Hajworon, Teofilowka, Dżulinki, Temna, Oknina, Bereściahi, Serebria, Berezowka, Seredynka, Diakowka, Antonow Futor, Szlakowa, Czerniatka, Taszlik wyższy, Taszlik niższy, Kamionka, Rososze, Krasnosiołka, Chmarowka, Zawadowka, Miachkochod, Rakowka, Łozowata, Czarnogrobla, Siekierzany, Połoh, Myszarowka, Załuże, Pszczelna, Strażgrod, Szasza.
Tomaszpol, dekanat Jampol.
Ksiondzowka, Jaryszowka, Tomaszpolka, Ludwinowka, Siedlisko, Rakowa, Ihnatkow, Widły, Antonowka, Elżbietowka, Rożniatowka, Pieńkowka, Wielka Rusawa, Mała Rusawka, Aleksandrowka, Hotowo Rusawa, Izabelina, Jurkowka, Stanisławowka.
Tulczyn, dekanat Bracław.
Nesterwarka, Idżka, Kryszczyńce, Zachariaszówka, Chołodówka, Klebań, Kinaszów, Annopol, Kirnasówka, Białousowka, Mazurówka, Futor Mossakowskiego.
Tynna, dekanat Uszyca.
Tarnawka, Tomaszowka, Tarnawa, Nesterowce, Kalinie, Łysohórka, Karabczyjowka, Lewada Piaszczańska, Piaseczna stara, Piaseczna nowa, Karabczyjów wielki, Udryjowce.
Tywrów, dekanat Winnica.
Wasylowka, Huta, Pielawa, Jankow, Zarwańka, Michałówka, Kumiki, Szersznie, Kliszczów, Onypkowce, Koluchow, Sokolińce, Potusz, Dzwonicha.
Ułanów, dekanat Lityń.
Czerniatyńce, Ihnatówka, Lepiatyn, Mazepińce, Pagórce, Petrykowce, Podorożna, Pustuwujty, Rybczyńce, Siumaki, Smiła, Taraski, Woronińce, Czosnowka, Mozurowka, Worobijówka, Czepiele.
Wierzbowiec, dekanat Uszyca.
Kurażyn, Rudkowce, Huta Stara, Huta Nowa, Głębowka, Maciorskie, Durniaki, Złotohórka, Żytniki, Bachtyn, Bachtynek, Skazińce, Petrymany, Hałajkowce, Berezowa.
Winnica, dekanat Winnica.
Majdan Juzwiński, Biskupka, Bochenniki, Chyżyńce, Cwiżyn, Cierlińków, Hawryszówka, Humenna, Jurkowce, Jaroszuwka, Jakuszyńce, Kajdaszycha, Ludwikówka, Łysahora, Łuka, Majdan Czapelski, Miedżwiedzie ucho, Pisarzówka, Pietniczany, Sabarów, Siedliszcze, Studennica, Skurzyńce, Sołowijówka, Siekierzyńce, Tiażyłów, Telepeńki, Tiutki, Wiszniawa, Zarwańce.
Wońkowce, dekanat Uszyca.
Majdan Wońkowiecki, Ludwikowka, Karyżyn, Bystrzyca, Daszkowce, Hlibow, Huta Hlibowska, Dzurdzówka, Karaczyjowce, Morozów, Łomaczyńce, Kalusik, Osłamów, Porosiatkow wielki, Porosiatków mały, Pilipy Porosiatkowskie, Majdan Porosiatkowski, Huta Stara Porosiatkowska, Huta Nowa Porosiatkowska, Majdan Karaczyjowski, Neteczyńce nowe, Żeniszkowce, Neteczyńce, Hohole, Bożykowce, Jołtuczy, Szelechow, Słobódka Szelechowska.
Woronowica, dekanat Bracław.
Komarów, Michałówka, Izabelówka, Helenówka, Futory Pawłowskie, Łozowata, Obodne, Stepanówka, Zarudyńce, Kordyszowka, Bujrukowka, Glinianiec Niemirowski, Glinianiec Kordyszowski, Dubowiec, Rosocha, Soroczyn, Czaulsk, Szandyrow, Fedorówka, Markówka, Kalaniszówka, Trościaniec, Łatańce, Hańszczyzna.
Woroszyłówka, dekanat Winnica.
Sutyska, Teodorowka, Hniewań, Rowiec, Mohilowka, Ilkowka, Majanow, Ryżawka, Witawa.
Zalesce, dekanat Kamieniec.
Zalesce, Zielincze, Czeczelnik, Przewrocie, Gniłe wody, Poczta Rachnowiecka, Balinówka, Michałówka, Bleszczanowka.
Zamechów, dekanat Uszyca.
Słobodka murowana, Szczerbowce, Woronowce, Nowosiołka, Kałowka, Boguszówka, Koniszczow, Howory, Kowalówka, Zaboroznowce, Pilipkowce, Cywkowce, Brahiłowka, Janowka, Hule, Żabińce.
Zawalijki, dekanat Płoskirów.
Zawalijki, Kurniki, Koroweczka, Krzywaczyńce, Petrykowce, Zielona, Tretelniki, Krzysztofowka.
Zbrzyż, dekanat Kamieniec.
Sikirzyniec, Zielona, Szydłowce, Wiktorowka, Kryków, Bednarówka, Józefówka, Andrzejowka, Czechenowka, Latawa, Róża, Michałowka, Wołochi, Żabińce.
Zinków, dekanat Latyczów.
Adamówka, Stanisławówka, Pirogówka, Petrasze, Słobudka Ochrymowiecka, Ochrymowce, Mażniki.
Zińkowce, dekanat Kamieniec.
Bielanówka, Stianka, Ciołkowce, Cheptińce, Hołoszków, Ormiany, Ormianki.
Żwaniec, dekanat Kamieniec.
Braha, Babszyn, Hrynczuk, Malinowce, Słobódka Malinowiecka, Kaweczyzna, Międzygórz, Sokoł, Uście, Cwikłowce, Ostrowczany, Hawryłowce, Chodorowce, Kniahinin, Łastowce, Wojtkowce, Łaszkowice, Isakowce, Ruda.
Żwańczyk, dekanat Uszyca.
Lipiny, Jackowce, Nefedowce, Kruszanówka, Raczyńce, Przewrocie, Łysiec, Huta, Trzybuchowka.

 

 

BIURO GENEALOGII I HERALDYKI NOWINA
© 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone